Makale Çağrısı

JOURNAL OF RESEARCH IN ECONOMICS (JORE)

Makale Çağrısı - Ekim 2022
(Cilt 6 - Sayı 2)

Değerli Meslektaşlar,


İktisat Araştırmaları Dergisi (ISSN/E-ISSN: 2636-8307), eski adıyla Marmara İktisat Dergisi, sizleri iktisadi konularını içeren çalışmalarınızı yayınlamaya davet ediyor. Yeni sayımız için son gönderim tarihi 15 Ağustos 2022'dir.

İktisat Araştırmaları Dergisi, Marmara Üniversitesi tarafından yılda iki kez yayın yapan kapalı çift hakem sürecine sahip akademik bir dergidir. İktisat Araştırmaları Dergisi sayılarına ücretsiz olarak web adresinden erişilebilir. Dergimiz 2017 yılı ikinci sayısından itibaren American Economic Association bünyesindeki ECONLIT endeksi tarafından taranmaktadır. Diğer endeksler için ise izleme sürecindedir. Dergimiz, Mart 2022 sayımız itibariyle sadece İngilizce makaleler kabul etmektedir.

İktisat Araştırmaları Dergisi makale gönderimi ya da basımı için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Makale başvuruları jore@marmara.edu.tr eposta adresimizden gerçekleşmektedir.

Yayın Süreci
Tüm yazarlar makalelerinin süreçleri ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilirler. Dergiye gelen makaleler ilgili alandaki iki hakeme gönderilir. Hakemlerden geri dönüşler en az 4 hafta, ortalama olarak 8 hafta sürmektedir. Düzeltme sonrası ya da direkt kabul alan makaleler, sıradaki sayı için basım sürecine girer. Yazarlara yönelik bilgilendirme ve diğer detaylara aşağıda uzantı bilgisi verilen websayfasından erişilebilir: https://ikf.marmara.edu.tr/yayinlar/jore-hakkinda

Hakemlik Daveti
İktisat Araştırmaları Dergisi, sizleri dergimizin hakem ekibinin bir parçası olmaya davet ediyor. Dergimize gelen makalelere hakemlik için, lütfen ilgi alanlarınızı belirten özgeçmişinizi şu e-posta adresimize gönderiniz: jore@marmara.edu.tr 

İktisat Araştırmaları Dergisi (JORE)
Marmara Üniversitesi
İktisat Fakültesi
Göztepe Kampüsü, Kadıköy-İstanbul
URL 1: https://ikf.marmara.edu.tr/yayinlar/jore-hakkinda
URL 2: https://dergipark.org.tr/pub/jore
E-mail: jore@marmara.edu.tr
Tel: (+90) 216 777 3000
Faks: (+90) 216 777 3001


Bu sayfa İktisat Fakültesi tarafından en son 27.04.2022 15:01:03 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM