Makale Çağrısı

JOURNAL OF RESEARCH IN ECONOMICS (JORE)

Makale Çağrısı - Mart 2024
(Cilt 8 - Sayı 1)

Değerli Meslektaşlar,


Journal of Research in Economics (ISSN/E-ISSN: 2636-8307) sizleri iktisadi konularını içeren çalışmalarınızı yayınlamaya davet ediyor. Yeni sayımız için son gönderim tarihi 15 Ocak 2024'tür.

JORE, uygulamalı ekonometri ve makroekonomik modelleme üzerine  araştırma makalelerini kabul etmektedir. JORE, Marmara Üniversitesi tarafından yılda iki kez yayın yapan kapalı çift hakem sürecine sahip akademik bir dergidir. İktisat Araştırmaları Dergisi sayılarına ücretsiz olarak web adresinden erişilebilir. Dergimiz American Economic Association bünyesindeki ECONLIT endeksi ve EBSCO bünyesindeki Business Source Complete tarafından taranmaktadır. Diğer endeksler için ise izleme sürecindedir. Dergimiz, Mart 2022 sayımız itibariyle sadece İngilizce makaleler kabul etmektedir.

JORE makale gönderimi ya da basımı için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Makale başvuruları DergiPark üzerinden gerçekleşmektedir.

Yayın Süreci
Tüm yazarlar makalelerinin süreçleri ile ilgili düzenli olarak bilgilendirilirler. Dergiye gelen makaleler ilgili alandaki iki hakeme gönderilir. Hakemlerden geri dönüşler en az 4 hafta, ortalama olarak 8 hafta sürmektedir. Düzeltme sonrası ya da direkt kabul alan makaleler, sıradaki sayı için basım sürecine girer. İlgili sayıya yetişmeyen makaleler bir sonraki sayıda değerlendirilmek üzere sürece devam etmektedir. Yazarlara yönelik bilgilendirme ve diğer detaylara aşağıda uzantı bilgisi verilen websayfasından erişilebilir: https://ikf.marmara.edu.tr/yayinlar/jore-hakkinda

Hakemlik Daveti
JORE, sizleri dergimizin hakem ekibinin bir parçası olmaya davet ediyor. Dergimize gelen makalelere hakemlik için, lütfen ilgi alanlarınızı belirten özgeçmişinizi şu e-posta adresimize gönderiniz: jore@marmara.edu.tr 

Journal of Research in Economics (JORE)
Marmara Üniversitesi
İktisat Fakültesi
Göztepe Kampüsü, Kadıköy-İstanbul
URL 1: https://ikf.marmara.edu.tr/yayinlar/jore-hakkinda
URL 2: https://dergipark.org.tr/pub/jore
E-mail: jore@marmara.edu.tr
Tel: (+90) 216 777 3000
Faks: (+90) 216 777 3001


Bu sayfa İktisat Fakültesi tarafından en son 08.01.2024 15:11:57 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM