Dekanın Mesajı

138 yıllık köklü bir geçmişi olan Marmara Üniversitesi’nin nüvesini teşkil eden İktisat Fakültesi, dünyanın en önemli şehirlerinden biri olan İstanbul’da, 40.000 öğrencinin eğitim gördüğü Göztepe Yerleşkesi’nde yer almaktadır. Fakültemiz bünyesinde, Lisans ve Lisansüstü düzeyde 9000'in üzerinde öğrenciye eğitim verilmektedir. Ayrıca; Erasmus programı çerçevesinde en fazla öğrenci değişiminin gerçekleştiği fakülteler arasında yer almaktadır.

Öğrencilerimiz, yerleşke içerisinde diğer birimlerle yakın ilişkiler kurabilmekte, Yan Dal, Çift Anadal vb. akademik olanakların yanı sıra, sosyal ve kültürel etkinliklere, kulüp faaliyetlerine aktif olarak katılım şansı bulabilmektedir.

Güçlü akademik kadrosu ve deneyimli idari personeli ile fakültemizin öğrencileri için hedefi; edindiği akademik bilgi ve deneyimi, toplumsal refaha katkı sağlayacak işlere dönüştürebilen mezunlar vermektir. Fakültemiz, gerek kamu gerek özel sektörde iktisat, maliye, ekonometri, hukuk, siyaset başta olmak üzere pek çok alanda söz sahibi mezunlara sahip olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

İktisat (Türkçe ve İngilizce Programları) Ekonometri, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerimizde görev yapan 150’nin üzerinde seçkin öğretim elemanımızın her biri, yarattıkları akademik katkı ile ulusal ve uluslararası düzeyde yetkinlik sahibi bir Fakülte olmamızda pay sahibidir. Bu vesileyle kendilerine teşekkürü bir borç bilirim.

Sevgili Gençler,

Öncelikle üniversite yaşamınızın hayırlı olmasını diler; Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni tercih ettiğiniz için içtenlikle teşekkür ederim. Fakültemizde geçen yıllarınızda hepinize sağlık, mutluluk, huzur ve üstün başarılar dilerim. Üniversitemize adım attığınız ilk gün sizlerle kurduğumuz bağın, mezun olduğunuzda da güçlenerek gelişmesini temenni ederim.

Kariyerinizde Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi referansının yolunuzu açacağına; iş yaşamında söz sahibi, fark yaratan bireyler olacağınıza inanıyorum. Öğrenciliğiniz süresince de mezuniyetiniz sonrasında da sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Bizler, sizler için varız…

Bunlarla birlikte; hayatta en önemli referansın kişiliğiniz olacağını unutmamanızı tavsiye ederim. İlkeleriniz, değerleriniz, iletişim beceriniz, sosyal kimliğiniz sizi siz yapacaktır.

Sizler yarınlarımızsınız… Ülkemiz ve dünyamız adına iz bırakacak güzel işlere imza atmanız dileğiyle…

 

Dekan

Prof.Dr. Sadullah ÇELİK

 


Bu sayfa İktisat Fakültesi tarafından en son 03.07.2023 16:11:29 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM