18. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi

18. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi

 

10-12 Mayıs 2018 tarihlerinde üniversitemiz ev sahipliğinde ve Marmara Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (MABKAM) tarafından düzenlenen Bölge Bilimi Türk Milli Komitesi’nin (BBTMK) 18. Ulusal Bölge Bilimi ve Bölge Planlama Kongresi düzenlendi. Kongrenin açılış töreni ve oturumları Dr. İbrahim Üzümcü Konferans Salonu ve İktisat Fakültesi'nde gerçekleştirildi.

 

Kongrenin temel amacı, Türkiye ekonomisi için çok önem taşıyan bölge bilimi alanında çalışan farklı alanlardan bilim insanlarının ve uygulama alanında çalışan araştırmacıların yeni çalışmalarını ve bilgi birikimlerini paylaşmalarını sağlayacak bir ortam yaratmak ve bölge bilimi alanında çalışma yapan genç araştırmacıların bu ortama katılımını sağlamaktır.

 

Kongrenin açılış töreninde Düzenleme Kurulu adına Kongre Başkanı Prof. Dr. Mahmut Tekçe’nin konuşmasının ardından, Marmara Üniversitesi Bölgesel Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (MABKAM) Müdürü Prof. Dr. Fatma Doğruel, MABKAM'ın kuruluşu, işleyişi ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Sonrasında İktisat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esen Yıldırım üniversitemiz hem de İktisat Fakültesi için bölgesel kalkınma çalışmalarının stratejik önemine değindi.

 

 


Bu sayfa İktisat Fakültesi tarafından en son 23.11.2023 17:47:46 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM