Yaz Okulu Ders Başvuruları Hk.

YAZ OKULU DERS BAŞVURULARI HK.

Değerli Öğrencilerimiz, 

BYS sisteminiz üzerinden ders başvurusu yaparken, tüm alanları eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Eksik alan bırakmanız başvurunuzun reddedilmesine neden olmaktadır. Kurum içinden ders alırken içeriğe ait link eklemenize gerek yoktur ancak Kurum Dışından ders taleplerinizde doğru içerik ve kredi bilgisi (kendi dersinizin kredisine eşit veya daha yüksek) içeren linki eklemeniz gerekmektedir. 

Ayrıca seçmeli dersleriniz karşılığında almak istediğiniz dersleri belirtirken seçmeli dersin grubunu yazmanız yeterli olmamaktadır. Direkt olarak dersin ismini bularak seçmeniz gerekmektedir. 

Yaz okulunda üniversitemizden veya farklı bir üniversiteden ders almak için 4 Temmuz 10:00 - 18 Temmuz 23:59 tarihleri arasında BYS sisteminiz üzerinden başvuru yapmanız ve onay almanız gerekmektedir. Aşağıdaki linklerde süreç içerisinde izlemeniz gereken adımlar paylaşılmıştır. 

Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce almak istediğiniz dersin içeriğini ve kredisini içeren linki / dosyayı dersin öğretim üyesine göstermeniz ve onay almanız sürecinizi hızlandıracaktır. Başvurunuz sırasında eksik bir alan bırakmadığınızdan emin olunuz. 

Yaz Okulu İşlemlerine Erişmek için tıklayınız

Yaz Okulu Yönergesine Erişmek için tıklayınız.

Yaz Okulunda Açılması Önerilen Derslere Ulaşmak için tıklayınız.

 

1.png (115 KB)

2.png (120 KB)

HIZLI ERİŞİM