TEBRİK / Naim Onur Tezmen

60. Kütüphane Haftasında "Marmara Üniversitesi Kütüphanelerinden en çok ödünç kitap alan" idari personeller arasında ikincilik ödülünü alan Dekan Sekreterimiz Naim Onur TEZMEN'i okumaya verdiği önem için kutlarız. Bu ödüle çok sevindik.

Bu vesile ile okumanın değerini kendisinin ağzından aşağıdaki metin ile aktarmak isteriz. 

"Dost edinme sanatı, insanın içgüdüsel olarak farklı kaynaklara yönelerek oluşturduğu, bilgi alışverişi dâhilinde, yeni fikirler ve bilgiler ışığında insanın kendi gelişimi açısından hayâti öneme sâhiptir. Bu düşünce ile kitaplar, hem en sâdık hem de ulaşılması en kolay bilgi dağarcıklarının oluşturduğu düşüncelerin yazılı aktarımıdır. Bizler, okuyucu olarak, bir insanın ortalama 40-50 yılda biriktirdiği bilgi birikimini bir kitapla sahip olabiliyor, ufkumuzu ve vizyonumuzu geliştirebiliyoruz.

Ayrıca her bir kitap, ülkeler arasında vize problemi olmadan farklı ülkelerin kültürlerini, insanlarını tanıma fırsatını bizlere sunmaktadır. Bundan yararlanmak akılcı olduğu kadar, hayal ettiğimiz karanlık bir odada yeni pencereler açarak, odamızın aydınlanmasını da sağlar. Böylelikle dünyâyı daha net ve farklı bakış açılarından da görmemiz mümkün olmaktadır.

Tüm bu hafıza geliştirici etmenlerden kitap okuyarak yaralanmanızı, kitaplarla kalmanızı dilerim.

Saygılarımla"

Naim Onur TEZMEN

 

Screenshot 2024-03-28 at 3.40.40 PM.png (1.85 MB)

HIZLI ERİŞİM